Aký bol Dubákfest 2016

Určite sa teraz mnohí z Vás zamyslia nad tým číslom, 17-ty ročník? To nie je možné! To isté som si povedala tento rok aj ja. Pamätám si, keď sme začali hrávať  družstvá iba z dediny, názvy ako „HORNÝ VIDRMOCH“, BUJAČIE“ a rôzne iné, len tak pre zábavu a stretnutie s priateľmi. Potom prišiel Daniel s nápadom a už to išlo. Nabralo to na obrátkach, na kvalite a dnes si môžeme hrdo povedať, že máme za sebou opäť jeden z úspešných ročníkov nášho DUBÁKFESTU, už 17-ty.
Výber kapely a prehodnotenie, samozrejme, začalo prebiehať hneď po zime, a keď som sa dozvedela, že tohtoročným hosťom má byť kapela POLEMIC, veľmi ma to potešilo.
Tak ako vždy posledný júlový víkend, tentokrát to pripadlo na termín 29.7.-31.7.2016, sa začali lepiť plagáty a v obci chystať prípravy na tohoročný DUBÁKFEST. Posledné prípravy mali byť vo štvrtok 28.7.2016, no nakoľko dážď nám moc neprial, rozhodli sme sa pokračovať až v piatok ráno. Trošku s obavami, či nám to aj tento rok dážď nepokazí, sme sa ráno v piatok všetci s chuťou pustili do práce. Každý robil čo mohol, hlavne aby pomohol.
Vo štvrtok do noci si tam ale ešte stihli Pali s Milankom nachystať všetky svetlá, káble a potrebné veci na osvetlenie a ozvučenie, aby mohli večer v pokoji privítať kapelu ZEUS z Nitry, pri ktorej sa skvelo sedkalo a počúvalo dobrú muziku. Kapela ZEUS  sa  striedala počas večera  s DJ-om Lacim, ktorý bavil všetkých veru až do skorých ranných hodín

dsc_5724 dsc_5712 dsc_5516 dsc_5496 Sobotné nádherné slnečné ráno, aj mňa vytiahlo z postele a išla som zahájiť 17-ty ročník Volejbalového turnaja (Milanko P. už upratal celý areál, zodpovedne, ako každý rok, ďakujeme) a idem privítať všetky zúčastnené družstvá v počte 10, ako aj pána rozhodcu, ktorý je už neodmysliteľnou súčasťou každého ročníka. Chvíľku nám trvalo, kým sme všetko dali dokopy, ale zvládli sme to a mohlo sa začať.
Počasie skvelé, guľášik sa varil u Hullov vo dvore, pivko sa čapovalo, stánky s občerstvením fungovali, všetkého bolo dostatok, zápasy sa hrali a blížila sa 16-ta hodina. Zbiehali sa deti a bolo cítiť, že sa už nevedia dočkať Majstra N, ktorý urobil nielen pre deti, ale aj pre dospelých skvelú zábavu.

dsc_5809 dsc_5828 dsc_5834 dsc_5836 dsc_6015 dsc_6074
Pomaličky sa začína stmievať, slniečko zapadlo a prišiel posledný finálový zápas. Kolo a okolie ihriska sa zaplnilo a povzbudzovali sme svojich favoritov.Vyhral samozrejme lepší.
Tento rok to bolo družstvo:
1.miesto: Bašável z Prievidze
2.miesto: Horná Štubňa
3.miesto: Antukoví Bombardéri
4.miesto: TOY-TOY
A cena útechy pripadla družstvu: Rumburaci

dsc_6440

Asi o 20-tej hodine pán starosta s usporiadateľmi odovzdali poháre a ceny tým najlepším. Poďakovali pánovi rozhodcovi, usporiadateľom a všetci sme netrpezlivo očakávali hosťa večera, kapelu POLEMIC. Okolie kola, ako aj areál sa zapĺňali publikom a začínalo to mať už tú pravú koncertovú atmosféru. Tentokrát sme veru dlho nečakali a mohlo to začať. Poviem Vám, bola to pecka! Urobili výbornú náladu, proste, ako sa hovorí chlapci do pohody :). A veru publikum ich len tak ľahko nechcelo pustiť z pódia. Všetci sa perfektne zabávali a o to išlo, zabaviť  sa. Dokonca už určte mnohí z Vás postrehli, že z nášho DUBÁKFESTU máme aj pár záberov v ich novom videoklipe pesničky „TANCUJ“. Kto nevidel, pozrite, možno sa nájdete :).

dsc_6484 dsc_6486 dsc_6488 dsc_6612 dsc_6646 dsc_6654          A potom mala do rána zabávať tradične naša kapela Štvrtá tretina, na ktorú tam už tiež čakali svoji fanúšikovia a v tom to prišlo, vypadla elektrina. Nešlo nájsť chybu, nevedeli čo ďalej. Chlapci boli veru veľmi smutní. Vlani im vystúpenie prekazila prietrž mračien, rok predtým tiež výpadok elektriny a tento rok zas spálené elektrické káble. Padli veru aj slová: „ A čo sme už prekliati??“ Nie ste, jednoducho, stáva sa :). A kým chlapci makali,  opravovali a zvážali náhradný aparát, Rastík, Baška a Michal zachraňovali situáciu unplugged vystúpením a pomohlo. Kto vydržal, určite usúdil, že sa oplatilo a 4/3 síce s 1 ½ hodinovým meškaním to odpálila netradične s fujarou a s novým klávesákom Majkom Boďom. Išlo im to skvele aj napriek problémom. Ďakujeme, že ste to nevzdali a zábava pokračovala. Medzi prestávkami sme privítali aj nášho šikovného Miňa Stressa Paulínyho, ktorý nám opäť predviedol svoj talent. Skvelá zábava trvala veru do svitania. Odchádzali sme však všetci ráno s dobrým pocitom, že sme to zvládli.

dsc_6678 dsc_6688 dsc_6691 dsc_6695 dsc_6731 dsc_6689
Nedeľné ráno opäť nádherné, slniečko pálilo a tešili sme sa na vystúpenie FS Prameň a Cimbalovej muziky Brillant Orchester Olšiakovci. Už som si aj ja chystala kroj na vystúpenie a v tom to prišlo, prietrž mračien, búrka, krúpy a bolo po všetkom. Vystúpenia sa zrušili a my sme aj trošku smutní, ale aj unavení po tých náročných dňoch museli ísť domov. Ale nevadí, ako sa hovorí, “vždy je všetko tak, ako má byť.“
A je opäť po všetkom. Skončil sa ďalší, myslím si, veľmi úspešný 17-ty ročník DUBÁKFESTU, možno sa zamyslíme či bude ešte aj o rok. Ja poviem za seba, bola by škoda keby nebol, závidia nám ho mnohé obce aj mestá. Veď je to skvelé, keď sa povie, že bude DUBÁKFEST a do rodín sa vracajú deti, priatelia, stretávame tam ľudí, ktorých nevidíme možno aj celý rok, pozdravíme sa, porozprávame sa a hlavne sa zastavíme na okamih v tomto uponáhľanom svete. Nájdeme si čas a jednoducho sa len zabávame, aj o tom je život, je aj o tom stretnutí ľudí, známych aj neznámych, proste fajn pocit, keď Vám niekto zamáva, objíme Vás a povie „Som rád, že ťa tu opäť vidím“ :).
Sú to starosti a čas, ktorý musíme obetovať pre organizáciu takého podujatia. Určite to vždy nie je všetko dokonalé, vždy sú tam aj chybičky, aj trošku hnevu, že nie je všetko tak, ako by sme chceli, ale myslím si, že vždy  to stojí za to :).
Nemôžem tu menovite ďakovať, ale všetci vieme, komu to poďakovanie patrí. Všetkým účinkujúcim, organizátorom, zložkám, OU, poslancom a všetkým ľudom, ktorí pomohli k úspešnému priebehu tohto podujatia  a samozrejme sponzorom. Ešte raz veľká vďaka všetkým! Ale v neposlednom rade vďaka aj Vám všetkým zúčastneným, hráčom, družstvám, občanom, publiku, deťom, lebo bez Vás by to nemalo zmysel :).
A ešte veľké ĎAKUJEM patrí za zhovievavosť, trpezlivosť a toleranciu všetkým okolitým susedom, že to tie 3-dni a 2-noci vydržíte, hoci je to hlučnejšie, ale povedzme si pravdu, veď celý život je o tolerancii, nie? ĎAKUJEME VÁM :)
Myšlienok mám neúrekom a mohla by som napísať ešte niekoľko strán, ale myslím, že keď na záver napíšem „teším sa na budúci 18. ročník“ tak to postačí. Tak teda,

DOVIDENIA V ROKU 2017!

Darina Solařová (Dubovské noviny 46/2016)